Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

Pokaż filtry i marki

Arnold & Son to historyczna brytyjska marka zegarków założona w 1787 roku, która została ponownie uruchomiona przez szwajcarską firmę The British Masters. Dziś jest częścią Citizen Group. Manufaktura Arnold and Son należy do wyselekcjonowanej grupy znajdujących się w Szwajcarii firm zegarmistrzowskich, które opracowują i produkują własne mechanizmy zegarowe. W przeciwieństwie do innych producentów zegarków, którzy często używają tego samego mechanizmu dla różnych modeli, Arnold & Son opracowuje nowy dla każdego modelu. 

Tradycja sięgająca czasów króla Jerzego III 

John Arnold, założyciel marki, był konstruktorem zegarków na dworze króla Jerzego III. Ulepszył konstrukcję chronometrów i odegrał znaczącą rolę w opracowaniu chronometru morskiego. W 1787 roku, z pomocą syna, założył Arnold and Son. Ich czasomierze towarzyszyły słynnym odkrywcom – sir Ernestowi Shackeltonowi, kapitanowi Cooka i kapitanowi Phippsa – w ich słynnych wyprawach. 

Precyzyjny pomiar czasu 

Każdy zegarek z kolekcji Arnold & Son jest wykonany z najlepszych materiałów: platyny, 18-karatowego złota lub stali. Marka Arnold and Son to także gwarancja precyzyjnego pomiaru czasu. Wyprowadzony na rynek w 1999 roku zegarek Longitude Timekeeper wyznacza standardy dla wszystkich zegarków i wciąż stanowi jedną z najlepszych propozycji marki. Obecnie oferta Arnold & Son to trzy kolekcje wyjątkowych czasomierzy: Royal Collection, Instrument Collection i Metiers d’Art.