Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

Pokaż filtry i marki

Christian van der Klaauw jest holenderską marką, która jako jedyna na świecie koncentruje się wyłącznie na projektowaniu i produkcji zegarków astronomicznych. Jej inspiracją jest kosmos – księżyc, gwiazdy, planety, ruch ciał niebieskich, czyli wszystko, co możemy ujrzeć, spoglądając w niebo.  

Marka postała w 1974 roku. Christian van der Klaauw przedstawił wtedy swój pierwszy zegar astronomiczny. Stworzył pierwszy zegarek na rękę, w którym została wykorzystana komplikacja astronomiczna. Jego arcydzieło o nazwie CVDK Planetarium wyposażone było w najmniejsze mechaniczne planetarium na świecie, pokazujące w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się każda planeta  krążąca wokół Słońca.  

Model CVDK Real Moon Joure to prawdziwy unikat – oprócz tak podstawowej funkcji, jaką jest oczywiście pokazywanie godziny, posiada wykonany ręcznie miniaturowy księżyc, który z niemalże nieziemską precyzją potrafi wskazać trójwymiarową fazę księżyca, odchylając się od rzeczywistego wskazania jedynie raz na 11 000 lat. Zegarek stanowi uproszczoną wersję Real Moon 1980. 

Christian v.d. Klaauw Ariadne posiada funkcję wyświetlania fazy księżyca, widoczną na dole tarczy. W bezksiężycowe noce właściciel zegarka może na swoim nadgarstku podziwiać rozgwieżdżone niebo. Ariadne wyposażony jest w chronograf, na który składają się 3 liczniki: licznik 12 – godzinny, licznik 30 – minutowy oraz licznik sekund. 

Wszystkie czasomierze Christian v. d. Klaauw są wykonywane ręcznie, z najwyższą dbałością o detale, a liczba produkowanych rocznie sztuk jest bardzo ograniczona. Każdy przedmiot wychodzący z pracowni holenderskiego zegarmistrza ma swój numer, co tylko podkreśla jego wyjątkowość, jak i wyjątkowość jego nabywcy. Zegarki powstają z pochodzących z najwyższej półki materiałów –  stali, szkła, szafiru oraz skóry.