Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Pokaż filtry i marki

Czapek & Cie to marka z wieloletnią tradycją. Każdy zegarek Czapek & Cie jest wytwarzany i składany ręcznie – to małe dzieło sztuki, które staje się przedłużeniem osobowości noszącej go osoby.  

Czapek Geneve – marka z historią 

Franciszek Czapek był warszawskim zegarmistrzem i kreatorem zegarków. Jako uczestnik powstania warszawskiego w 1832 roku przybył do Genewy, gdzie w 1839 roku razem z Antonim Patkiem założył spółkę Patek, Czapek & Cie., która zajmowała się produkcją artystycznych zegarków. Po kilku latach wspólnej działalności zegarmistrzowskiej Patek i Czapek rozstali się biznesowo – Patek założył w Genewie firmę Patek & Co. (przekształconą następnie w słynną na całym świecie markę zegarmistrzowską haute horlogerie Patek Philippe), zaś Czapek firmę Czapek & Cie. Choć firma prosperowała dobrze, a dzięki pomocy Napoleona zegarki trafiały na cesarski dwór, została zlikwidowana, a jej właściciel zmarł w biedzie.  

Współczesna marka Czapek Geneve, założona przez prywatnych inwestorów (Xaviera de Roquemaurela, Harrego Guhla i Sébastiena Folloniera), zbiera najlepsze recenzje dzięki nawiązaniom do dokonań wybitnego zegarmistrza. Produkowane przez Czapek Geneve zegarki to kunsztowne modele, stanowiące przykład ponadczasowego wzornictwa. Co ważne, marka korzysta z mechanizmów tworzonych na jej specjalne zamówienie. 

Czapek – Quai des Bergues

Quai des Bergues to debiutancka kolekcja Czapek Geneve, której nazwa pochodzi od genewskiej ulicy, gdzie w 1845 roku Franciszek Czapek założył swoją firmę.  

Poszczególne modele z tej kolekcji dostępne są w różnych wersjach – m.in. z kopertą stalową (wykorzystana do produkcji koperty stal XO jest wytwarzana na specjalne zamówienie marki Czapek Geneve – odznacza się wysoką odpornością na korozję), tytanową, złotą. Różnią się także detalami, a dodatkowo można je spersonalizować (np. za pomocą sentencji, która widoczna będzie tylko wtedy, gdy światło padnie na nią pod odpowiednim kątem), aby perfekcyjnie odpowiadały potrzebom i wymaganiom klienta.  

Zegarki Czapka z kolekcji Quai des Bergues wyróżniają się nietypowym układem tarcz na cyferblacie – lewa pokazuje upływające sekundy, natomiast prawa dni tygodnia. To celowe nawiązanie do starych modeli zegarków kieszonkowych z końca XIX wieku produkowanych przez Czapek & Cie. Mechanizm zapewnia 7-dniową rezerwę chodu. 

Najpopularniejszym modelem z kolekcji Quai des Bergues jest niewątpliwie N°33 bis, za który marka Czapek otrzymała nagrodę publiczności na Grand Prix d’Horlogerie de Genève. Cena tego zegarka to nieco ponad 110 tys. zł. Wśród tańszych propozycji znajdują się takie modele, jak N°11 czy N°25 – cena to około 40-60 tys. 

Czapek Warszawianka

Czapek Warszawianka to limitowany model nawiązujący do powstania listopadowego oraz Warszawy. Wykonano go w liczbie 15 sztuk (10 to koperty ze stali, zaś 5 ze złota). Na tarczy znajduje się ręcznie malowane godło Królestwa Polskiego z okresu powstania listopadowego oraz wers patriotycznej pieśni „Warszawianka”. Godzina szósta, w odróżnieniu od pozostałych, została oznaczona na czerwono – w ten sposób nawiązano do godziny wybuchu powstania. W kaboszonie zegarka Warszawianka znajduje się bursztyn. Ten wyjątkowy model to hołd złożony Franciszkowi Czapkowi oraz polskiej tradycji i historii.  

Czapek – Place Vendôme

Place Vendôme stanowi limitowaną serię, która obejmuje zaledwie trzy modele (z platyny, różowego i białego złota – łącznie 25 sztuk). To zegarki, posiadające m.in. wskazania dnia i nocy, drugą strefę czasową i tourbillon. Nazwa tej linii nosi nazwę Lumieres, czyli Oświecenie – to właśnie wtedy stworzono pierwszy tourbillon. Unikalne wskazówki w niebieskim kolorze, znajdujące się na jednej z subtarcz, nawiązują do francuskiej monarchii, z którą związany był Czapek.  

Faubourg de Cracovie

Faubourg de Cracovie, czyli Krakowskie Przedmieście, to pierwszy w ofercie Czapek Geneve zegarek ze stoperem. Póki co chronograf ze stalową kopertą dostępny jest w trzech wariantach – z niebieskim, czarnym i białym cyferblatem. Stylistyką nawiązuje do poprzednich modeli tej renomowanej marki. Największe wrażenie robi umieszczony w kopercie mechanizm SXH3 z automatycznym naciągiem, stworzony przez firmę Vaucher Manufacturing Fleurier. To mechanizm szybkobieżny, z 65-godzinną rezerwą chodu.

Pełną kolekcję zegarków można znaleźć na oficjalnej stronie producenta: czapek.com