Pokaż filtry i marki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

H. Moser & Cie

Johann Heinrich Moser pochodzący z zegarmistrzowskiej rodziny z miejscowości Schaffhausen nad Renem w Szwajcarii wyruszył do Sankt Petersburga, gdzie w 1828 roku założył własną firmę. Tak powstała marka H. Moser & Cie. Mimo pojawiających się komplikacji – brak zainteresowania syna Johanna Heinricha Mosera sztuką zegarmistrzowską, wybuch Rewolucji Bolszewickiej w Rosji, mimo swojego upadku i zmiennych kolei losu, marka przetrwała blisko 2 stulecia. Od samego początku aż do dziś zegarki Moser produkowane są z najwyższej jakości materiałów – złoto, platyna, szafir, skóra, pochodzących od najlepszych dostawców. Marka jest perfekcyjna w swej prostocie, stawia na klasykę, co przejawia się w wyglądzie każdego zegarka.

Motto marki H. Moser & Cie brzmi: “Bardzo rzadkie”. W drugiej dekadzie XXI wieku do swojej identyfikacji wizualnej marka dodała podpis Very Rare, który dumnie widnieje na ciemnym tle pod logo nawiązującym do wieloletniej tradycji herbem firmy. Głoszona przez nią „rzadkość” nie odnosi się jedynie do ilości, ale przede wszystkim do specyfiki zegarków. Jak firma sama zakomunikowała, aby zaakcentować tę rzadkość – zrezygnowała z umieszczania zegarków we własnych reklamach.

Kolekcja Endeavour Perpetual Calendar

zawiera mechanizm wiecznego kalendarza, pokazujący aktualny dzień i miesiąc. Perpetual calendar posiada automatyczne dostosowywanie daty z uwzględnieniem różnych długości poszczególnych mięsiecy w 4 – letnim cyklu, przez co nigdy nie wymaga ustawiania. Informuje też o roku przestępnym. Posiadacz zegarka z tej kolekcji może mieć zatem pewność, że widniejąca na nim data jest zawsze prawidłowa.

Moser Perpetual Moon

Ten model o tajemniczym, nieco mrocznym wyglądzie posiada u dołu tarczy wyświetlacz fazy księżyca. Perpetual moon wskazuje precyzyjnie wszystkie fazy, nie wymagając regulacji ich komplikacji przez prawie 1030 lat.

Moser & Cie. Swiss Alp Watch

(zawdzięczający swoją nazwę szwajcarskim Alpom) to połączenie zegarmistrzowskiej tradycji z nowoczesnym designem typowym dla popularnych obecnie smartwatchy. Czasomierz jest odpowiedzią na smartwatche gigantycznego amerykańskiego koncernu Apple – z zewnątrz łudząco je przypomina, ale pozbawiony jest funkcji typowych dla tych gadżetów. W środku posiada mechanizm tradycyjnego zegarka. Jeden z modeli Swiss Alp ma na tarczy jedynie dwie wskazówki, przez co od razu narzuca się skojarzenie ze zgaszonym ekranem smartwatcha – zwłaszcza w czarnej wersji kolorystycznej.